Letiště 2006-2007

11. října 2006 v 15:39 | Marek Ševčík |  Různé seriály
Letiště
Výroba-Česká Republika
ANNA HOLUBCOVÁ (Anna Šišková)
40 let, stevardka, přítelkyně stevarda Karla. Anna je sympatická pohledná letuška, na níž je někdy trochu znát její věk, ale stále to dokáže svou osobností nandat i mladším letuškám. Jako stevardka pracuje již 22 let. V osmnácti letech, kdy ukončila střední ekonomickou školu, začala pracovat v ČSA, do Central Airlines nastoupila hned po jejich vzniku. V ČSA potkala Václava, který tam působil jako pilot dopravních letadel na pozici kapitána. 12 let spolu žili ve Václavově domku na letišti, jejich vztah se rozpadl před skoro třemi lety. Po rozchodu s Václavem a krátkodobém milostném tápání začala Anna žít se svým nadřízeným z Central Airlines Karlem.
VÁCLAV SCHINDLER (Maroš Kramár)
43 let, pilot, šéf malého letiště, přítel Martiny, otec Tomáše, vdovec, má mladšího bratra Roberta, bydlí se svým synem v domku na malém sportovním letišti. Charakterní postava, sympatický, vitální člověk a tak trochu dobrodruh.
Po revoluci si Václav s kamarádem pronajal malé sportovní letadlo a založil parašutistickou školu. Škole se dařilo, po tragické nehodě však Václav její činnost ukončil a v pronajatém malém letadle hlásí každý všední den zprávy o dopravní situaci pro pražská rádia, hledá odcizené automobily, věnuje se letecké archeologii, pořádá vyhlídkové lety a podobně. Tato práce mu vyhovuje i proto, že mu umožňuje starat se každodenně o Tomáše. Na malém letišti Točná se Václav cítí skvěle. Trochu se tam ukrývá před problémy okolního světa, což mu naprosto vyhovuje. K bratru Robertovi má až lehce otcovský vztah, Robert je naopak přesvědčen, že on je z obou bratrů ten úspěšnější. Václavův nejlepší kamarád je jeho spolupracovník Pavel Kučera, šéf aeroklubu a občasný pilot.

TOMÁŠ SCHINDLER (Vojtěch Dyk)
18 let, student posledního ročníku gymnázia, Václavův syn. Annu považuje prakticky za svou matku. Bydlí se svým otcem Václavem a jeho mladou přítelkyní Martinou v domku na malém sportovním letišti Točná. Je nadšený aviatik, často pomáhá Václavovi jako druhý pilot. Odmalička trávil kolem letadel spoustu času, byl jedním z nejmladších registrovaných pilotů v zemi. Poprvé usedl do větroně pod Václavovým dohledem už ve čtrnácti a sám, bez instruktora, začal na kluzácích létat již ve svých šestnácti letech. Tomášovou další největší vášní je paragliding, hraje také na klávesy. Jeho nejlepší kamarád je Vítek Halas, společně tráví na letišti spoustu času. Na rozdíl od otce obdivuje Václavova bratra Roberta, protože by také chtěl jednou létat jako dopravní pilot.

KAREL HALAMA (David Matásek)
38 let, šéfstevard Central Airlines, přítel letušky Anny, bydlí v poměrně luxusním bytě v Praze. Pracuje jako vedoucí oddělení palubních služeb, je druhým nejvýše postaveným mužem aerolinií. Mezi jeho podřízené patří i Anna. Karel navenek působí jako silný chlap, ale občas se zachová jako slaboch. Velmi touží po kariérním postupu a občas sní o tom, že vystřídá svého nadřízeného Romana Filu. Nemá mnoho přátel, nejbližším člověkem je pro něho paradoxně právě Roman.

ROBERT SCHINDLER (Pavel Řezníček)
35 let, Václavův bratr, druhý pilot u Central Airlines. Robert je velmi atraktivní a charismatický mladý muž. Je hrdý na to, že je dopravním pilotem; považuje piloty za elitu a dává to ostatním najevo. Navenek působí velmi sebejistě, uvnitř ovšem ukrývá několik slabých míst.
V práci je spolehlivý, ale málokdy udělá něco navíc. Roberta nejvíce omezuje jeho přímá, prudká povaha, s níž bezhlavě řeší konflikty a životní situace. Ke svému staršímu bratrovi Václavovi má neoprávněně dominantní vztah. Stále mu předhazuje jeho "zahrabání se" na malém letišti. Ve skutečnosti ale svého staršího bratra vždy obdivoval a kvůli němu se také stal pilotem.
MARTINA SLATINSKÁ (Jitka Schneiderová)
29 let, fotografka, přítelkyně pilota Václava, s nímž žije většinu času v jeho domku na letišti.
Martina je mladá, krásná a sebevědomá dívka. S Václavem se seznámila, když dělala letecké snímky pro jednu geografickou společnost. Kromě této práce se občas nechává najímat i jako fotoreportérka. Žije přítomností, dokáže být velmi nevázaná. Soužití s Václavem často ovlivňuje relativně velký věkový rozdíl.

PAVEL KUČERA (Filip Blažek)
38 let, Václavův nejlepší kamarád, šéf Aeroklubu na Točné, šéf letecké školy. Charakterní člověk, kamarád, pomocník. Občasný pilot malého letadla, občasný dispečer na věži. V obou pozicích se s Václavem střídá. Ve skutečnosti je Václavův nadřízený, ale nedává to najevo. Je častým a vítaným návštěvníkem Václavova domu. Bydlí mimo letiště. Pavel je ženatý a má dvě děti. Je také nadšený motorkář, na letiště jezdí na svém milovaném motocyklu.

VERONIKA KLIKOVÁ (Kristýna Nováková)
23 let, studentka, Tomášova přítelkyně, která se narodila v Jeseníku. Bydlí na koleji v Praze. Sympatická, atraktivní mladá žena, studentka třetího ročníku Vysoké školy ekonomické. Zdánlivá rebelka, která pod tvrdou slupkou skrývá pudy domácí hospodyňky.
VÍTEK HALAS (Matouš Ruml)
19 let, Tomášův nejlepší kamarád. Bydlí se svými rodiči nedaleko letiště Točná. Je velký fanoušek létání, na Točné tráví spoustu času. Stejně jako Tomáš vlastní pilotní průkaz.
Kpt. ROMAN FILA (Bob Klepl)
50 let, ředitel Central Airlines.
Je to nekompromisní a tvrdý nadřízený, snad až šovinista a manipulátor. Rád se druží se svými podřízenými, ale je to spíše z vypočítavosti. Pro Karla má slabost, považuje ho za přítele, ale v zaměstnání ho nijak nešetří a v soukromí je k němu vlídnější jen o málo víc. Miluje golf a často si s holemi hraje i ve své kanceláři.

ALENA TÁBORSKÁ (Jana Durčáková)
28 let, správkyně letiště Točná.
Točná je Alenino království, stará se o kytičky, krmí kočky a provozuje běžnou správcovskou práci. Má ráda Martinu a Tomáše. Václav je pro ni příliš velká autorita.

TEREZA HOLEROVÁ (Zuzana Bydžovská)
40 let, dispečerka APC Central Airlines, která přes svůj věk žije stále s matkou. Do práce přichází jako první, jako poslední odchází. Ostatní zaměstnance otevřeně obdivuje už za to, že se nebojí létat. Sama má totiž z létání panickou hrůzu. Tereza je zamilovaná do pilota kpt. Vítězslava Blatného a v koutku duše doufá, že ji Blatný jednou pozve na oběd nebo večeři.

LUCIE JUMBLATTOVÁ (Petra Špalková)
35 let, letuška, Annina nejlepší kamarádka. Bydlí v menším bytě Praze se svým manželem, libanonským výtvarníkem Bachirem Jumblattem. Lucie je pohledná a milá žena, je aktivní, veselá, bez předsudků.
Kpt. VÍTĚZSLAV BLATNÝ (Vladimír Kratina)
58 let, kapitán letadla, který působí jako pilot již 33 let. Mnozí ho pokládají za živou kroniku létání, což jen potvrzuje jeho pevné rozhodnutí létat až do 62 let. Je považován za osobnost a autoritu.

LIBOR HAVLÍN (Lumír Olšovský)
30 let, stevard. Přátelský, veselý a vzdělaný. Svoji homosexualitu nedává na odiv, rozhodně není zženštilý typ, ale dokáže ji tvrdě a pragmaticky obhájit.

PETRA ANTLOVÁ (Zuzana Norisová)
25 let, letuška, sice nepříliš chytrá a schopná, zato velice atraktivní žena, která svému sex-appealu a vizáži vděčí i za momentální zaměstnání. Mezi její typické vlastnosti patří silná přizpůsobivost.

POSTAVY ČASTÝCH CESTUJÍCÍCH
LENKA COURALOVÁ (Anna Geislerová)
27 let, je typickou dívkou nové doby, nezná hranice, je inteligentní a mluví třemi jazyky. Lenka je častou cestující Central Airlines. Anna a Lucie se s ní znají a mají ji i docela rády.

PETR FENDRYCH (David Švehlík)
27 let, "bludný Holanďan" - osamělý mladý muž, který tráví většinu času na letištích a v letadlech. Patří k výrazným a častým pasažérům. Na první pohled působí jinak než ostatní cestující: je velkým pozorovatelem, fotografuje spolucestující, postřehy si zapisuje do notebooku. Vypadá plaše a klidně, ale za určitých okolností dokáže být i velmi družný a zábavný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzana Norisová Zuzana Norisová | E-mail | 26. února 2007 v 17:24 | Reagovat

Ahoj já su Zuzka vím že bych měla někde natáčet ale ennatáčím!!!!!!!!

2 Steward Steward | 25. července 2007 v 12:17 | Reagovat

Ahoj hale promin ale dělám stewarda už 2 roky je mi 25 a myslím že steward se píše dvojtý w...já si to nemyslím já to vím!!!!!Promin ja budu muset jít mám pohotovost a letim do vídně...

3 marek marek | 25. července 2007 v 15:10 | Reagovat

jj no to ja nevim mne je to jedno

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.